Телефонуйте зараз: (067) 608-35-35, (044) 495-50-10

Правила зберігання вантажів на складі

Як часто ми замислювалися про те, як відбувається зберігання вантажу на складі? Які етапи він проходить? У цій статті ми трохи розповімо вам про зберігання вантажів на складі, і про правила зберігання.

Зберігання товарів на складі

Коли вантаж тільки прийшов на склад, його приймають, рахують, складають акт прийому-передачі, заносять в базу складу. Приймається рішення про розміщення вантажу в тій чи іншій категорії складу, виходячи з таких аспектів: який це вантаж (небезпечний, безпечний), спосіб зберігання, саме призначення вантажу.

Наступне питВсе, що потрібно знати про зберігання вантажівання стосується доступності будь-якого елементу складу. Розрізняють декілька способів зберігання товарів на складі.

  • Сортовий. Товар розміщений окремо один від одного;
  • Партіонний. В цьому випадку зберігання йде партійне. В партію можуть входити товари або вантажі, різні за своїм складом і найменуванням;
  • Партіонний-сортовий. Усередині самої партії вантаж розбивається на сорт, вид, і зберігається вантаж окремо один від одного;
  • Згідно найменуванню. Окремо, поіменно зберігається вантаж або товар.

Щоб процес розміщення і зберігання відбувався менш затратно за часом, перед прийманням вантажу фахівці компанії розробляють спеціальну схему розміщення товару, так би мовити, планограмму. Але для того, щоб скласти таку схему, потрібно знати повну інформацію про товар. У схемі враховують правила догляду, температурні режими, вид вантажу. Також враховується обсяг поставок даного вантажу, умови відвантаження і багато інших аспектів. Практикується виділення ділянок короткострокового і тривалого зберігання. Наприклад, на ділянках короткострокового зберігання, як правило, поміщають товари, що швидко обертаються. На тривалих - вантажі або товари, що не мають великого попиту. У великих складських приміщеннях, де є великий товарообіг, кожну комірку створюють таких розмірів, щоб було можливо розмістити партію товару разом з піддоном або в її оригінальному ящику. Як правило, на складах, що мають дрібнооптову або роздрібну торгівлю, товари розміщуються по угрупованню і за розмірами. На таких складах є секції для великих і дрібних товарів.

Адресна система зберігання

Однак, незалежно від того, наскільки великий склад, на складському приміщенні в обов'язковому порядку, повинна бути функція адресного зберігання. Це допоможе уникнути втрат, надлишку, недоліків та інших неприємних речей. Також це допоможе уникнути помилок в розміщенні товару, адже кожному місцеві зберігання присвоюється свій номер. Адреса може мати вигляд від 4-х і більше знаків. За допомогою певної програми вказуються ярлики адреси в чеках, відомостях інвентаризації. Це дуже зручно при пошуку певного товару. Візьмемо, наприклад, найбільш поширену адресну систему: номер комірки А1636. Тут букви, які мають початок А, Б, В, позначають зону зберігання. Це може бути - теплий, холодний склад або частина складу. 16 - порядковий номер стелажа. 3 - порядковий номер вертикальній секції стелажа. 6 - порядковий номер полки, де зберігається вантаж. Така нумерація використовується тільки для зони, що має до 99 стелажів, де кожен стелаж може мати по 10 вертикальних секцій. Для більшої кількості вертикальних секцій застосовують двозначні номери, але частіше використовується умовний поділ складу на збережені зони, де використовується буквений індекс. Адреси наносять яскравою фарбою на підлогу і на конструкції стелажів. Потім вони заносяться в базу. Схеми розміщення стелажів або штабелів із зазначенням адрес зберігання вивішують на стінах, щоб службовці складу могли вивчити їх і легко орієнтуватися. Маркування товарів на складах велике. Це для того, щоб службовцю персоналу було видно, що це за вантаж, параметри його зберігання та іншу інформацію.

Читайте також: Все, що необхідно знати про вантажоперевезення

Компанія «ЯрТранс» - досвідчений фахівець у багатьох питаннях, пов'язаних з логістикою і зберіганням вантажів.

Компанія надає свої послуги зі зберігання, в тому числі і адресного. Наші склади обладнані новою системою і технікою, яка допомагає легко здійснювати вантажно-розвантажувальні роботи.

Яр Транс - нам довіряють мільйони!

Статті

(067) 608-35-35, (044) 495-50-10

Подзвоніть мені
Презентація