Відповідальне зберігання - аутсорсинг в логістиці
Відповідальне зберігання: економія і безпека в одному флаконі.
Аутсорсинг в логістиці в останні роки став набирати обертів. Чим це викликано? Мабуть, тим, що сучасна практика ведення бізнесу показує наскільки трудомістким і витратним є процес зберігання і обробки власного вантажу. В той час, коли аутсорсинг дозволяє знизити витратну частину, що власними зусиллями зробити не так вже й легко. Особливо добре така специфіка помітна на тлі економічних криз, які в останні роки бувають все частіше.
Відомо, що більшість виробничих складів у наш час – це склади, які збереглися ще з радянських часів і крім косметичних ремонтів – з ними, як правило, більше ніяких відновлювальних робот не проводилося. А це і стара проводка, і старе обладнання та неефективні або, ті що не проходять нормативи системи пожежогасіння склади, за які, до того ж, потрібно платити – у разі перевірки. Всіх проблем і на пальцях просто не перелічити! Іншими словами, для того щоб струсити пил і вдихнути життя в такий склад варто витратити чималі зусилля і головне – фінанси. Саме тому багато компаній здають свій вантаж в аутсорсинг – де за більш низьку суму грошей, які довелося б вкласти в «реінкарнацію» власного складу – замість них будуть проводити всі необхідні процеси над їх вантажем, починаючи від приймання і зберігання – і закінчуючи відбором, інвентаризаціями і т.д. У грубій формі відповідальне зберігання можна порівняти з моментом раннього розвитку дитини – можна займатися нею цілими днями самому, а можна віддати в дитячий сад, так би мовити в «надійні руки», де компетентні люди подбають про її освітню частину.
Проблема обслуговування власного складу пов'язана з браком на ринку кваліфікованих кадрів. Адже ефективність складських процесів залежить не тільки від налагодженого механізму – потрібні ще люди, які будуть робити цей процес якщо не краще, то вже точно не гірше, ніж очікується.
Варто відзначити, що важливою передумовою переходу на відповідальне зберігання є бажання компанії мінімізувати свої ризики. В умовах власного складського зберігання всі вони знаходяться «на плечах» власника і його команди, у разі відповідального зберігання – одним лише підписанням договору – компанія перекладає ці та багато інших ризиків «на плечі» логістичного оператора. З цього моменту компанія, як кажуть, може спати спокійно, адже у разі виникнення якихось несприятливих ситуацій – вона зможе зробити відшкодування за втрату, псування або інші проблеми, що виникли в процесі обслуговування вантажу – з логістичного оператора.
Логістичний же оператор у свій час – готовий повністю «викладатися» для надання якісних послуг, оскільки це основна і в багатьох випадках – єдина сфера його діяльності.
Таким чином, всі залишаються задоволеними. Компанія, яка віддала свій вантаж на зберігання оператору – спокійно займається продажами та іншою діяльністю, залишивши на «піклування» такий складний момент діяльності – як складське зберігання.